Kadıköy021633016 90
Ümraniye021650516 05
Bağcılar021243324 34

DGS Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım? veya DGS Sınavına Nasıl Çalışmalıyım?

   Doğru çalışma stratejileri hedefe ulaştırır. DGS ye hazırlanan bir adayın doğru çalışma stratejisine sahip olursa hedefine ulaşmaması için hiçbir neden yoktur.

   DGS sınavına hazırlanacaklar öncelikle hangi konulara çalışacaklarını yani DGS müfredatını iyi tespit etmeleri gerekmektedir. Çalışacağınız konuları tespit ettikten sonra; dönemsel çalışma programınızı belirleyin ve bu programa bağlı kalarak düzenli çalışan adaylar hedeflerine ulaşır. Onun için çalışma düzeni çok önemlidir.

       Unutmayalım öğrenme bir süreç olayıdır. DGS  sınavına çalışan adayların sabırlı ve kararlı bir şekilde çalışmalarına devam ederlerse kesinlikle sonuç alırlar .

  DGS SINAVINA HAZIRLANIRKEN MATEMATİK DERSİNE NASIL ÇALIŞMALIYIM ?

    Matematik dersinde başarı elde etmek için matematik alt yapınızı oluşturmanız gerekmektedir. Matematik alt yapınız yoksa temel matematiksel işlemleri anlatan kitaplarla başlayabilirsiniz .Bu kitaplara ortalama bir buçuk iki ay çalışırsanız bir alt yapı oluşturursunuz. Altyapıyı oluşturduktan sonra dönemsel çalışma programını yapınız. Tüm konuları eksiksiz bir şekilde öğrenmeye çalışın. Konuları tek başınıza öğrenmede zorlanıyorsanız kurs takviyesi almanızı tavsiye ederiz.

DGS NASIL KAZANILIR?

Bu soruya cevap vermeye çalışalım DGS sınavına hazırlanıyorsan;

1)      Gerçekçi olacaksın. Kendini tanıyacaksın kendi seviyeni bileceksin ona göre çalışacaksın, yani kendine ön yargılı yaklaşmayacaksın, zayıf olduğun noktaları bileceksin ve zayıf olduğun noktaları güçlendireceksin.

2)      Sabırlı olmalısınız

3)      Zamanınızı boşa harcamamalısınız unutmayalım “boş zaman yoktur, boşa harcanan zaman vardır”.

4)      Sınav standartlarına yakın çok sayıda soru çözmelisiniz.(sınava hazırlanan bir aday yüzbin civarında soru çözmesini tavsiye ederiz.)

5)      Sürekli konu eksiklerinizi görmeniz için kurumsal deneme (kurs ortamlarında)sınavlarına katılmalısınız

 

DGS Sınavına Nasıl Hazırlanmayım ? DGS Sınavına Nasıl Çalışılır.  Hakkındaki Video muzu İzlemek İçin Tıklayınız.